James Donkey SSD İncelemesi

Ürün kendi kutusu içinde geliyor. İki tarafı koruma bandrolleriyle kapalı vaziyette. Kutunun bir tarafında James Donkey marka amblemi ile ürün figürü olan eşek yer almakta. Ayrıca ürün kodu olarak JD240 ibaresi ile ürünün kapasite bilgileri de paylaşılmış. 240 GB olan modeli 219 TL gibi uygun fiyata, iddialı özellikler sunması dikkat çekici.

Ürünün diğer veya arka kısmı olarak nitelendirebileceğimiz tarafında ise ufak bir pencereyi anımsatan kısmında ise ürünle ilgili seri no, üretim tarihi vb. daha detaylı bilgileri görebiliyoruz. Ayrıca uluslararası standartlara uygunluğu gösteren bilgilerin yer aldığı simgeler de mevcut.

Ürünü kutusunda çıkardığımızda ise koruyucu bir iç saydam plastik kap ile alt kısmına sıkıştırılmış şekilde Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu ve aynı kitapçıkta detaylı teknik özellik tablosu ile son kısımlarında ithalatçı firma bilgileri ile garanti belgesi yer almakta.

Detaylı Teknik Özellikleri

 • Kontrolcü: Samsung MGX veya eşdeğer bir kontrolcü.
 • NAND Flash Memory: Samsung 32 katmanlı 3D V-NAND veya eşdeğer bellekler.
 • Dayanıklılık: MTBF 1.5 Milyon saat ibare yer almakta

Kapasitelerine Göre Yazma Ömürleri

 • 120 GB: 54 TBW
 • 240 GB: 108 TBW
 • 480 GB: 216 TBW

Bizim incelemizdeki ürün 240 GB olan modeli. Bu modele göre birazdaha teknik bilgi verelim.

 • Kapasite: 240 GB
 • Yonga Markası: Spectek (Micron)
 • Kontrolcü: Slicon Motion (SM2258XT)
 • Okuma Hızı: 560 MB
 • Yazma Hızı: 500 MB

Ürün 3 yıl (36 ay) Oksid Bilişim Teknoloji tarafından yetkili servis olarak garanti altına olduğu ve ürün arıza durumunda birebir değişim altında olduğu görülmekte. Bunun dışında ürün içinden yazılım içeren herhangi bir cd vb. bir araç çıkmamakta.

Ürünün fırçalanmış antrasit renk dış bir yüzey sahip olup dış malzeme yapısı alüminyum kaplamadan oluşmakta.

Performans Testleri

1 GB Test sonuçları

Bu ürünü neden tercih ettim?

Çin alışveriş sitelerinden benzer ürünleri temin edersiniz çok doğru ama 20-40 gün beklemektense hazır böyle bir fırsat varken ertesi gün eline geçecek bir ürün olduğu için ve üzerine 36 ay birebir değişim garantisi yüzünden satın aldım.

Hızı Samsung Evo veya Pro, Crucial MX`lerden düşük evet doğrudur. Çünkü ürünün zaten böyle bir iddiası yok ki bahsettiğimiz ürünler o markaların amiral gemileri olan türden ürünler. Ayrıca o hız vs. konuları benchmark programları ile ileri derecede PS vb. program kullananlar için önemlidir (2-3 Sn.)

Oyun kuracağım, sörf yapacağım yani kısacası günlük işlerde kurtarsın beni derseniz 1 tl ye 1 gb ürün satın almak isterseniz James Donkey ssd lerine bakın derim.

Tabi farklı ürünlerin kampanya vs ile fiyatları uygunsa son karar ve tercih sizindir.

Gözüme çarpan birkaç şeyi belirtmek istiyorum.

Ürünün sıcaklığında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Yoğun kullanımlı benchmarklar sırasında sıcaklık hep 49 santigrat derecede sabit kaldı.

Ürünün firmware sürümü Q1115A0 olarak görülmekte ve büyük ihtimal bir firmware güncellemesiyle sıcaklık bug sorunu da ortadan kalkacaktır. Tek sorun bu güncellemeyi nereden temin edileceği? (İthalatçı firma ile bir şekilde teminin sağlanacağı düşüncesindeyim.)

“James Donkey SSD İncelemesi” için 1 yorum

 1. Hi! teknokab.net

  We make available

  Sending your commercial offer through the Contact us form which can be found on the sites in the Communication partition. Contact form are filled in by our program and the captcha is solved. The superiority of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This technique improve the odds that your message will be read.

  Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

  The cost of one million messages 49 USD

  FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Contact us.
  Telegram – @FeedbackFormEU
  Skype FeedbackForm2019
  Email – FeedbackForm@make-success.com
  WhatsApp – +44 7598 509161

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir