Bir Efsane Olan Alman Savaş Gemisi; BISMARCK

Bismarck, tartışmasız dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü savaş gemisidir. 45.000 ton ağırlığa sahip olan bu gemi, kardeşi Tirpitz ile beraber Avrupa’da yapılmış en büyük ve en ağır savaş gemisidir. Dönemin Almanyasında çok yoğun şekilde propaganda aracı olarak da kullanılan Bismarck, müttefik devletlerin ise kara kara düşündüğü çok büyük bir korku faktörüydü. Kısacık hayatında çok büyük […]

Bir Asteroid 2029’da Dünyaya İnanılmaz Bir Şekilde Yaklaşacak

Bundan on yıl sonra, 15 Nisan 2029’da, bir asteroit Dünyayı sallayacak , her şeyi zar zor özlüyor. Takma Apophis asteroitleri bazı uydularımız kadar yakın olacak ve Dünya atmosferinin kendisinden sadece birkaç bin mil uzakta olacak. Bu, tarihteki en yakın asteroitlerden biri olmasını ve bilim adamlarının bu konuda ellerinden geldiğince bilgi edinmelerini sağlamak için inanılmaz bir şans olacaktır.

Gezegenler Nasıl Oluştu?

Bu sanatçının anlayışı, gökbilimcilerin kaya gibi bir Dünya benzeri gezegenin yıldızlardan birinin etrafında meydana geldiğinden şüphelendiği iki yıldızlı yıldız sistemi HD 113766’yı göstermektedir. Yaklaşık 10-16 milyon yaşında, astronomlar bu yıldızın kayalık gezegenler oluşturmak için tam doğru yaşta olduğundan şüpheleniyorlar.