72 Yaşındaki Adam Atlantise Bu Dalış Hücresi İle Daldı

Atlantik’te dev bir turuncu fıçıda seyahat etme fikri sunulduğunda, çoğu insanın birkaç sorusu olabilir. Örneğin, “Neden?”

Ancak, 72 yaşındaki eski bir askeri paraşütçü ve pilot olan Jean-Jacques Savin için Kanarya Adaları’ndan (Fas sahilinden) Karayipler’deki bir adaya olan yolculuğu yeni tamamlayan pilot, bu sorunun cevabını vermek çok kolay: Bu adamın yolculuktan kurtulabileceğini kanıtlamak için.

Savin, 1952’de , mücadele uğruna bir cankurtaranda sadece plankton, tuzlu su ve çiğ balıklarla dolu Atlantik’te seyahat etmenin mümkün olduğunu gösteren diğer taşralı Alain Bombard’dan ilham aldı . Savin Bombard’ın gezisi Naufragé volontaire ( Gönüllü Kaydırak ) adlı kitabını okudu ve daha sonra Noel 2018’den sonraki gün yola çıkarak geçen hafta Hollanda Karayipler adası St. Eustatius’a vararak kendi yolculuğunu yapmaya karar verdi .

Fıçısı, iki Fransız fıçı üreticisi tarafından inşa edilmiş reçine kaplı kontrplaktan yapılmıştır. Ölçümler 10 feet uzunluğunda ve 6.8 feet boyunca yapıldı. Savin, yeni evinin orca saldırılarını kaldırabilecek kadar sağlam olacağını umuyordu.

Fransız , okyanus akıntılarını incelemek için denizin çeşitli yerlerine bırakması için belirteçler sağlayan uluslararası bir deniz gözlemevi olan JCOMMOPS’tan yardım aldı .

Yolculuğu 128 gün sürmesine rağmen, çoğunlukla dikkat çekiciydi. O güncellemeler yayınlanmıştır Facebook ve anlattı bir Fransız haber o namluyu terk ederek rahat sınırları dışından zor sularında gezinmek için onu zorladı kaba bir denizde olmak üzere toplam sekiz zor gece vardı ki onun yolculuğunun sonuna yakın siteyi. Ayrıca diğer insanlarla nadiren karşılaşıyordu.Resmi Twitter’da görüntüle

Resmi Twitter'da görüntüle

The NOAA research ship Ronald H. Brown had a chance encounter at sea with French adventurer Jean-Jacques Savin over the weekend, who is attempting to cross the Atlantic Ocean in a barrel.1922:28 – 27 Mar 2019NOAA Research adlı kişinin diğer Tweetlerini görTwitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Savin, işleri evrak işlerinde kolaylaştırmak için Fransız tarihine sahip bir adada bitmeyi umarken, okyanus planlarınızı umursamıyor. Bunun yerine, St. Eustatius’a indi. Ancak sosyal medya popülerliği ona yardımcı oldu: Haber vermeden adada görünmesine rağmen, bir SCUBA merkezi onu bir otel odasına kurmayı teklif etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir